Y

...return to index

1km 30m

Pos Name Club Class Time Penalty
1st Anneke Hald Bjoergum Kristiansand OK Women's Open 5:32  
2nd Mary Fleming CHOC Women's Open 5:59  
3rd Helen Gardner SLOW Women's Open 6:00  
4th Ashleigh Howells LEI Women's Open 6:03  
5th Tekle Emilija Gvildyte OK MEDEINA Women's Open 6:06  
6th Sophie Kirk OD Women's Open 6:09  
7th Marina Garcia ED ALCON Women's Open 6:25 0:30
8th Alexander Repstad Storemyr IL HAUKEN Junior Boys 6:26  
9th Sophie Brown AIRE Women's Open 6:30  
10th Lieke van Opstal KOVZ Women's Open 6:39  
11th Sarah Binay COBS Women's Open 6:43  
12th Karen French WIM Women's Vets 6:44  
13th Valerie Suter SLOW Women's Open 6:56 1:00
14th Abigail Bateman SN Women's Open 7:09  
15th Benedicte Hald Bjoergum Kristiansand OK Women's Open 7:12 1:00
16th Amanda Roberts LOG Women's Vets 7:13  
17th Hanna Johanson Andebu IL Junior Girls 7:14  
18th Kornelia Brurberg IF Sturla Women's Open 7:18  
19th Zuzka Strakova CUOC Women's Open 7:20  
20th Charlotte Turner SLOW Women's Open 7:28 1:00
21st Marianne Njaastein IL Tyrving Women's Vets 7:31  
22nd Elizabeth Loffill STAG Women's Open 7:34  
23rd Fiona Petersen CUOC Women's Open 7:37 0:30
24th= Helen Bickle WAOC Women's Open 7:38  
24th= Blanka Toth TIPO TKE Junior Girls 7:38  
24th= Tim Dalheimer IK Vikings OK Junior Boys 7:38  
27th Ianka Evans Potoc Women's Vets 7:51 0:30
28th Francis Townley SN Junior Boys 7:58  
29th Sarah Gales DRONGO Women's Open 7:59 1:00
30th Stine Njaastein IL Tyrving Women's Open 8:02 1:30
31st= Melanie Hilton SLOW Women's Open 8:04 0:30
31st= Aimee Darley GO Junior Girls 8:04  
33rd Sarah Louise Francis SN Women's Vets 8:11  
34th Baiba Ozola Mona Women's Vets 8:19 0:30
35th= Katinka Jussie Brurberg IF STURLA Women's Open 8:20 0:30
35th= Penny Bickle EBOR Women's Open 8:20 0:30
37th Sarah Edwards IND Women's Open 8:25  
38th Cath Williams WCH Women's Open 8:29 1:00
39th Helen Errington HH Women's Vets 8:31 0:30
40th Heather Findlay SLOW Women's Open 8:37 0:30
41st= Laura Hindle MDOC Women's Open 8:38 0:30
41st= Aidan McCullough 3ROC Junior Boys 8:38  
43rd Liga Berke Briksnis Women's Open 8:41 1:00
44th= Carol Dredge WCH Women's Vets 8:51 0:30
44th= Sam Crawshaw EPOC Junior Boys 8:51  
46th= Angela Darley GO Women's Open 8:55 0:30
46th= Pauline Smithard DEE Women's Super Vets 8:55  
48th Rachel Hopkins LOK Women's Vets 9:03  
49th Liz Phillips OD Women's Vets 9:08 0:30
50th Barbara Toth TIPO TKE Junior Girls 9:11  
51st Lyn West SOS Women's Super Vets 9:12  
52nd Candice Leullier COBS Women's Open 9:25 1:00
53rd Karen Howells LEI Women's Open 9:30 1:30
54th Agnes Eudier COBS Women's Vets 9:33  
55th= Ragnhild Hald Kristiansand OK Women's Vets 9:34 1:00
55th= Naomi Drewitt DFOK Women's Open 9:34  
57th Siobhan Henn SLOW Women's Open 9:35  
58th Nicola Gardner WAOC Women's Super Vets 9:43  
59th Sue Carter SLOW Women's Vets 9:48 1:00
60th Kari Jussie Lønning IF STURLA Women's Vets 9:50 1:00
61st Michaela Kolistanikova AUOC Women's Open 9:55 0:30
62nd= Alexandra Crawshaw EPOC Junior Girls 10:00  
62nd= Janice Nisbet ESOC Women's Super Vets 10:00  
64th Stephanie Poulain COBS Women's Open 10:03  
65th= Catherine Galvin LOK Women's Vets 10:11  
65th= Dora Bognar SMOC Women's Open 10:11 0:30
67th= Christine King BOK Women's Super Vets 10:19  
67th= Nora Lee 3ROC Women's Vets 10:19  
67th= Hazel Hindle MDOC Women's Vets 10:19 1:00
70th Pinar Basol IOG Women's Open 10:20 0:30
71st Tanya Taylor LOG Women's Vets 10:41 1:00
72nd Johanna Michl OUOC Women's Open 10:47 1:30
73rd Susanne Maibach OL Norska Women's Vets 10:49 0:30
74th Trudy Crosby LOG Women's Vets 10:54 0:30
75th Holly Stodgell WCH Junior Girls 11:18  
76th Anne Lundmark Järfälla OK Women's Super Vets 11:24 1:00
77th Jane Campbell DEE Women's Vets 11:34 0:30
78th Irene Petersen CHIG Women's Vets 11:44  
79th Ruth Rhodes SO Women's Super Vets 11:47  
80th Heather Walton SLOW Women's Vets 11:48 0:30
81st Helen Chan HALO Women's Open 11:58  
82nd Lisa Blair SAX Women's Open 12:07 1:30
83rd Vincent Townley SN Junior Boys 12:10  
84th Sarah Darley GO Junior Girls 12:22 0:30
85th Timea Popovics IND Women's Open 12:37 0:30
86th Jenny Collyer SOS Women's Super Vets 12:52 0:30
87th Karin Kirk OD Women's Super Vets 12:59 1:00
88th William Chandler LOK Junior Boys 13:08  
89th Gill Ross AIRE Women's Super Vets 13:10 1:30
90th Madeleine Dieudonne ASMBCO Women's Super Vets 13:16 1:00
91st Ilka Toth-Buschmann TIPO TKE Women's Open 13:30  
92nd= Alexander Evans Potoc Junior Boys 13:31  
92nd= Matthew Derrick SAX Junior Boys 13:31  
94th Krisztina Czirbesz SMOC Women's Open 13:32 1:30
95th Gerda Müller SV MÖRLENBACH Women's Super Vets 13:39 0:30
96th Elisabeth Rød ANDEBU IL Women's Super Vets 14:17 0:30
97th Lydia Farzin-nia SLOW Women's Open 14:19 2:00
98th Mona Hull ALMBY IK Women's Super Vets 14:20  
99th Elizabeth Urquhart OD Women's Super Vets 14:38  
100th Veslemoy Tysso Varteig OL Women's Super Vets 14:56 0:30
101st Else-Margrethe Bredland SSOK Women's Super Vets 15:14 0:30
102nd Susan Findlay-Robinson WCH Women's Super Vets 15:20 0:30
103rd Samantha Prior SAX Women's Open 15:52 0:30
104th Joseph Derrick SAX Junior Boys 15:58 0:30
105th Lucy Townley SN Junior Girls 16:21  
106th Timi Czirbesz SMOC Junior Girls 16:50 0:30
107th Inger Marie Johanson Andebu IL Women's Super Vets 17:30 1:30
108th Martin Toth TIPO TKE Junior Boys 17:32  
109th Ursula Oxburgh WAOC Women's Super Vets 17:43 0:30
110th Toby Prior SAX Junior Boys 18:04 1:30
111th Irene Crawshaw MDOC Women's Super Vets 18:52 1:00
112th Eli Klovning Andebu IL Women's Super Vets 20:13 3:30
113th Virginia Catmur BNCO Women's Super Vets 23:02 8:30
114th Doris Blazy AC AURELIEN Women's Open 25:30 8:00
115th Alida Minty LOK Junior Girls 26:00  
116th Chantal Sliman BNCO Women's Super Vets 42:41 3:30
117th Anne-Lise Ronæss Andebu IL Women's Super Vets 53:34 4:00
dnf Amanda Crawshaw MDOC Women's Vets   4:30