...return to index

Long

Splits

4.5km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Michael Crone SLOW M21 17:57
2nd Matthew Schepisi SLOW M21 18:24
3rd Laurence Ball NOR M21 19:21
4th Scott Collier KERNO M21 20:36
5th Todd Oates LOC M21 21:12
6th Oliver O'Brien SLOW M35 21:45
7th Jevgenijs Petrovs SLOW M40 22:25
8th Mathieu McGuire SLOW M21 23:32
9th Edward Stott SLOW M21 23:34
10th David Spence LOC M45 23:49
11th Alan Irving WCOC M50 24:20
12th Francis Carr IND M21 24:25
13th Peter Huzan SLOW M50 24:28
14th Alastair Oates BAOC M45 24:30
15th Helen Gardner SLOW W21 24:44
16th Paul Todd LOK M40 24:54
17th Alan Hickling SAX M50 24:58
18th Don McKerrow SLOW M65 25:13
19th David Wathey MDOC M50 25:25
20th Evan Barlow SLOW M40 25:38
21st Dinis Costa LOK M35 25:54
22nd Alan Rosen HH M60 25:55
23rd Andrea Rebora SLOW M45 25:57
24th Adam Dent CHIG M35 26:01
25th Tim Gage HH M35 26:19
26th= Sue Carter SLOW W50 26:37
26th= Dan Lewington SLOW M21 26:37
26th= Keith Bennett DFOK M45 26:37
29th Rebecca Dal Bon SLOW W21 27:58
30th Raffaella Marin SLOW W50 28:33
31st Heather Findlay SLOW W35 28:34
32nd Nikolay Kolev TVOC M50 28:48
33rd Steve Brockbank DFOK M65 28:49
34th Mick Smith HH M65 28:50
35th Andy Robinson SLOW M60 28:51
36th Richard Jones SLOW M45 28:53
37th David Wills IND M21 29:17
38th Abigail Bateman SN W20 29:37
39th Paul Stewart LOK M21 29:51
40th= Fiona Tam SLOW W21 29:53
40th= Martin Wilson BKO M70 29:53
42nd Ronan Cleary LOK M55 29:58
43rd Simon Wright IND M21 29:59
44th Tom Edelsten CHIG M70 30:14
45th Sarah Brown SLOW W65 30:25
46th Todd Fallesen SLOW M35 30:28
47th Ben Binden SLOW M40 30:48
48th John Duffield HH M70 30:49
49th Eleanor Johnstone SLOW W21 31:37
50th Catherine Osborn IND W21 31:55
51st Iris Lueke SLOW W40 32:35
52nd David Float HAVOC M45 33:02
53rd Darren Over SLOW M40 33:11
54th Leah Walland SLOW W35 33:12
55th Geoff Goodwin DFOK M65 33:17
56th Siobhan Henn SLOW W21 33:38
57th Catherine Galvin LOK W55 34:35
58th Ian Catchpole DFOK M35 35:05
59th= Mark Turner IND M45 35:22
59th= Miriam Rosen LOK W65 35:22
61st Agnes Csizmadia   W21 35:46
62nd Mike Shires TVOC M40 36:34
63rd Alex Koesnikov   M40 37:02
64th Mike Elliot MV M65 38:27
65th Christine Robinson SLOW W60 39:32
66th Philip Craven DFOK M60 40:41
67th Ian Croft DFOK M40 42:07
68th Nikolay Budantsev   M40 42:18
69th David LeFevre DFOK M60 42:47
70th Daniel De Lange   M50 50:05
w2 Angus Lund SLOW M45 21:44
w28 Antoine Pesenti DFOK M45 22:30
w2 Dmitry Ushakov LOK M40 22:34
m9-10 Yordan Kolev SLOW M21 25:37
m16 Jesus Hezvas CDCEBE M45 28:54
w19 Jim Prowting TVOC M70 31:17
w9 Teresa Bertran   W21 37:36

Short

Splits

2.5km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st David Saunders HH M55 15:48
2nd Tautvydas St Ubrys   M21 21:30
3rd Julie Cleary LOK W50 21:43
4th Matteo Rebora SLOW M10 32:32
5th Ernest Visemirski   M35 33:18
6th Hisayo Kawahara SLOW W50 37:44
7th Ann Miller TVOC W60 38:16
m10 m16 Mel Parker IND M50 18:11