Men's Vets

...return to index

Pos Name Club Age Class Courses A+X Courses B+Y Courses C+Z Total
1st Martin Ward SYO M50 5:26 (2) 5:49 (1) 5:11 (1) 16:26
2nd Mike Brett CHIG M50 5:38 (4) 5:55 (2) 5:15 (2) 16:48
3rd Simon Errington HH M50 5:45 (5) 6:38 (4) 5:19 (3) 17:42
n/c Paul Todd LOK M40 6:04 6:15 5:27 17:46
4th Eric Roller Järfälla OK M50 5:29 (3) 7:19 (13) 5:20 (4) 18:08
5th Joaquim Sousa Serfisio Barcelos M45 5:25 (1) 7:06 (11) 5:45 (7) 18:16
6th Jon Cross FVO M50 6:39 (11) 6:38 (4) 5:23 (5) 18:40
7th Klas Nilsson OL Norska M50 6:08 (7) 6:12 (3) 6:30 (12) 18:50
8th Dmitry Ushakov LOK M40 6:35 (9) 6:57 (10) 5:26 (6) 18:58
9th Tommy Skarbo Raumar M40 7:04 (16) 6:40 (7) 5:52 (8) 19:36
10th Peter Suba WSX M40 6:36 (10) 6:52 (9) 6:22 (11) 19:50
11th Antoine Pesenti DFOK M45 6:07 (6) 7:33 (14) 6:37 (14) 20:17
12th Peter Huzan SLOW M50 7:07 (17) 7:12 (12) 6:05 (10) 20:24
13th Alan Hickling SAX M50 6:43 (13) 6:40 (7) 7:08 (20) 20:31
14th Paul Martin SN M50 7:11 (18) 6:38 (4) 6:57 (18) 20:46
15th Stuart Ebbrell BAOC M40 6:33 (8) 8:19 (22) 6:03 (9) 20:55
16th Karol Kalsztein Harpagan M40 6:45 (14) 7:45 (16) 7:12 (21) 21:42
17th Marc Ebanks SN M45 7:16 (20) 8:00 (19) 6:30 (12) 21:46
18th Espen Fyhn Nilsen Stavanger OK M45 7:16 (20) 7:59 (18) 6:45 (16) 22:00
19th Anthony Flick LOK M40 6:39 (11) 8:55 (26) 6:52 (17) 22:26
20th Jon Chandler LOK M50 8:05 (25) 8:15 (21) 6:41 (15) 23:01
21st Andrew French WIM M50 6:57 (15) 8:10 (20) 8:07 (30) 23:14
22nd Derick Mercer BKO M50 7:24 (22) 9:10 (29) 7:13 (23) 23:47
23rd Gabor Acs ZTC M45 7:14 (19) 9:29 (30) 7:13 (23) 23:56
24th Keith Bennett DFOK M45 8:07 (28) 7:44 (15) 8:22 (31) 24:13
25th Andrea Rebora SLOW M45 8:06 (27) 9:04 (28) 7:12 (21) 24:22
26th Alex Owen LOK M40 9:05 (33) 8:21 (23) 7:04 (19) 24:30
27th Marcus Bateman SN M50 8:24 (29) 9:01 (27) 7:48 (27) 25:13
28th Peter Langmaid HOC M45 8:05 (25) 9:48 (32) 7:36 (25) 25:29
29th Mark Webster NOC M50 8:46 (31) 7:56 (17) 8:54 (36) 25:36
30th Terence Hosking BKO M50 9:34 (34) 8:46 (25) 7:46 (26) 26:06
31st Joachim Kuebart IND M40 9:36 (35) 8:38 (24) 8:00 (28) 26:14
32nd Maxim Zorin IND M40 8:58 (32) 10:34 (36) 8:03 (29) 27:35
33rd Richard Jonathan Denby NOR M45 9:37 (36) 9:58 (33) 8:25 (32) 28:00
34th Alessandro Pacasso FRIULIMTB UDINE M45 7:44 (23) 11:42 (39) 8:37 (35) 28:03
35th David Harrison EPOC M45 8:34 (30) 11:17 (37) 8:34 (34) 28:25
36th Alan Brett CHIG M40 8:00 (24) 10:01 (34) 10:33 (40) 28:34
37th Ralph Dadswell TVOC M50 10:37 (39) 9:44 (31) 8:25 (32) 28:46
38th Simon Lott BOK M40 10:07 (37) 11:30 (38) 9:47 (37) 31:24
39th Graham Denney SAX M45 11:50 (42) 10:08 (35) 10:03 (39) 32:01
40th Jakob Petersen CHIG M45 10:46 (40) 12:26 (42) 9:48 (38) 33:00
41st Christopher Walker LOK M40 10:28 (38) 12:00 (40) 11:41 (41) 34:09
42nd Christopher Marshall CHIG M40 11:17 (41) 12:10 (41) 13:30 (42) 36:57